Obchody zostanú naďalej zatvorené: Premiér prezradil vážny dôvod!

Dátum:

Igor Matovič včera (9. júna) usporiadal tlačovú konferenciu, kde oznámil ďalšie uvoľňovanie prísnych opatrení v boji s ochorením COVID-19. Mnohí Slováci sa tešili, že jednou z noviniek bude znovuotvorenie obchodov aj počas nedele. To sa však nestalo!

Premiér pred pár hodinami upozornil na uvoľnenie niektorých zásadných opatrení, ktoré vstúpia do platnosti 15. júna. Obchody však ostávajú naďalej počas dňa pracovného pokoja zatvorené. Mnohí Slováci v tomto nariadení nevidia význam, keďže pandémia koronavírusu v krajine je na ústupe, a taktiež sa už zrušili nákupné hodiny pre seniorov.

Predseda strany OĽaNO tak musel vysvetliť, prečo konzílium odborníkov nezmenilo svoje rozhodnutie. „Ako laikovi mi to pripadá úplne rozumné – keď pri vstupe do predajne máme hygienické opatrenia typu, že musíme tam vojsť s rúškom, musíme si dezinfikovať ruky alebo vyfasovať rukavice – že jedno z tých ďalších hygienických opatrení je ten sanitárny deň, aby sa raz do týždňa tá predajňa vydezinfikovala a pripravila sa na to, aby ďalší týždeň mohla slúžiť znova,“ vysvetlil na tlačovej besede.

Matovič sa však netají tým, že by nedeľný zákaz predaja chcel presadiť natrvalo, no v koalícií stále nedošlo k dohode. Richard Sulík je totiž výhradne proti a pevne verí, že po skončení núdzového stavu sa opäť otvoria všetky obchody aj v nedeľu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/Sme, Pixabay, FB/Igor Matovič

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...