Polyamoria nie je na Slovensku veľmi zaužívaná a ľudia sa na ňu pozerajú cez prsty. Mať viac ako jedného partnera je pre väčšinu nepredstaviteľné. Známy slovenský komik si však myslí, že polyamorné vzťahy budú postupne iba pribúdať.

Obľúbený stand up komik Matej Makovický zo Silných rečí v rozhovore pre reláciu Reflex otvorene priznal, že posledné roky mu už monogamia blízka nie je. V súčasnosti má dve partnerky.

„Máme mnoho stránok, záľub a aspektov. Považujem za nepravdepodobné, že jedna osoba obsiahne všetky moje túžby,“ tvrdí Matej, ktorý však tradičné vzťahy určite nezavrhuje. Takých, ktorí v nich nájdu dostatočné uspokojenie, je ale podľa neho menej, než si myslíme. Aj on sám mal v minulosti klasické vzťahy.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matej Makovicky (@matejmakovicky)

„Spätne zisťujem, že mi nevyhovovalo to, že som nemal väčšiu slobodu. Všetko, čo som chcel robiť, som musel filtrovať cez ten vzťah. Tým nenarážam na se*uálne veci alebo niečo podobné,“ uvádza Makovický. Matej žije sám a v blízkej budúcnosnoti to ani neplánuje meniť. V otázke spoločného bývania by podľa neho mohli nastať v polyamorii komplikácie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matej Makovicky (@matejmakovicky)

„To, že človek môže nadviazať aj ďalší vzťah, neznamená, že to má robiť nezodpovedne alebo len preto, že môže. Mojou základnou mantrou je, že chcem s tými ľuďmi tráviť čas a chcem, aby boli spokojní a o všetkom informovaní,“ tvrdí zabávač, ktorý sa považuje za nekonfliktného. Avšak keď k hádke predsa len dôjde, navyše s oboma polovičkami, je to vraj vyčerpávajúce. A čo žiarlivosť?

 „Ak žiarlim, je to môj problém a moja neistota. Ak všetko funguje podľa hraníc, ktoré sme si vopred nastavili a aj naďalej žiarlim, tak to nie je chyba toho druhého. Majetníckosť vo vzťahoch absolútne neuznávam,“ priznáva otvorene Matej, ktorý v polyamorii našiel uspokojenie a cíti sa v nej prirodzene.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matej Makovicky (@matejmakovicky)

Zdroj: Markiza.sk | Foto: Instagram/matejmakovicky