AS Trenčín sa v minulej sezóne v posledných kolách viac-menej zachraňoval, resp. vyhýbal zradnej baráži o ligovú príslušnosť, v tej aktuálnej je na tom podstatne lepšie a dokonca v úvode ročníka bol chvíľku i v čele Niké ligy. Aktuálne je siedmy, no len s minimálnou stratou na tri tímy pred ním.

Aktuálne Trenčanom trošku dochádza dych, resp. prišlo trápenie v ofenzíve. Posledné tri duely neskórovali a aktuálne majú po 15. kole na konte 21 strelených gólov, zatiaľ čo celky nad nimi sú už niektoré aj na viac ako 30 góloch.

Trenčanom strelecky kraľuje srbský útočník Njegos Kupusovic, ten ale po sľubnom vstupe do sezóny stratil fazónu a posledných šesť duelov vyšiel strelecky naprázdno. Možno už v Trenčíne ľutujú, koho v lete pustili.

22-ročný Lukáš Letenay je odchovancom trenčianskeho AS, no za klub naskočil dovedna do 40 duelov a nestrelil ani gól. Veľmi často však naskakoval len na posledné minúty, takže tých 40 duelov je skresľujúcich. Jeho minutáž bola menej ako 1 100 minút.

Medzitým striedavo hrával 2. ligu za Dubnicu a taktiež hosťoval v Púchove. V ňom na jar 2023 strelil tri góly a napokon ho tam Trenčín po vypršaní kontraktu nechal odísť zadarmo. Resp. sa s Lukášom dohodli v Púchove ako s voľným hráčom na 2-ročnom kontrakte.

A ten sa ukazuje ako skutočné eso. Za jeseň nastrieľal 15 gólov za 1 307 minút, pridal dve asistencie a je tak najlepší strelec i najproduktívnejší hráč súťaže. Má obrovský podiel na 6. mieste Púchova, ktorý bol dokonca chvíľu aj v čele tabuľky, no v závere jesene klubu akosi došiel dych.

Už teraz sa dá predpokladať, že si v Trenčíne možno búchajú hlavy a nie je vylúčené, že nejaký náš klub (príp. zahraničný) môže v zime šikovného mladika kúpiť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @slovenski_futbalisti

Zdroj: Transfermarkt | Foto: IG/l_letenay, IG/astrencin