Krásne dievčatko má už päť mesiacov. Je zdravá a šťastná, keďže si vôbec neuvedomuje, že nemá meno. No jej rodičia majú hlavu v smútku, keďže ich dcéru nemôžu ani len pokrstiť a dodnes sa nestretla so starými rodičmi.

Komplikovaná situácia, ktorá sa na Slovensku len tak nevidí. Miriam Bezáková sa rozišla so svojím bývalým manželom pred piatimi rokmi, no keďže im ostala spoločná dcéra, rozvod sa pomerne dlho naťahoval. Počas súdnych sporov si obaja našli nových partnerov, pričom Miriam tomu svojmu porodila dieťa, keď ešte bola vydatá. A tu nastal vážny problém.

Bývalý manžel totiž žije vo Veľkej Británii a je rozhodnutý zaprieť otcovstvo, aby nemusel platiť výživné na dieťa, ktoré nie je jeho. Matka dievčatka v tom nevidela nič zlé a tak požiadala o určenie mena pre dcéru, kde by stačil jeho podpis. Ten však nie je ochotný ísť na ambasádu podpísať dôležitý dokument, keďže mu deň voľna v práci nikto nepreplatí, aj keď je jasné, že chce zbytočne ubližovať žene, ktorú kedysi miloval.

Z tohto dôvodu tak žije dievčatko bez mena, pričom nemá ani pas, krstný list a nemôže ísť ani do jaslí. Bez podpisu bývalého, ktorý síce nie je biologickým otcom dieťaťa, ale oficiálne ním je – dievčatku meno v matrike nezapíšu. Zúfalí rodičia si budú musieť počkať na súdne pojednávania. A mimochodom, dcérka by mala dostať meno Sarah.

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: markiza.sk