V pondelok ráno obehla Slovensko informácia o tom, že na juhu Slovenska našli v dome mŕtvych dvoch mladých ľudí, ktorí si dom kúpili len nedávno. Nešťastie je spojené s viacerými záhadami, ktoré vyšetruje polícia. 

 

V okrese Galanta sa stala veľká tragédia, pri ktorej prišiel o život investigatívny repotér spravodajského portálu Aktuality.sk Ján Kuciak a jeho priateľka. Mladý pár žil vo Veľkej Mači, kde ich aj pred polnocou našli. Žena aj muž mali len 27 rokov a na jar tohto roku ich čakala svadba. V dome vraj bývali len krátko a spoločný život si tam nestihli ani poriadne užiť. Mladý reportér sa venoval najmä podozreniam z daňových podvodov a v minulosti pracoval pre Hospodárske noviny. Informáciu o tom, že ide o reportéra Aktualít uverejnil Denník N, ktorému to potvrdilo ministerstvo vnútra.

Políciu zalarmovala ich rodina, ktorá o nich mala strach, pretože sa už týždeň nikomu neozývali. Privolaní príslušníci zboru sa najskôr pozreli cez okno, no keď uvideli ležať v dome telo, ihneď privolali hasičov, ktorí im pomohli dom otvoriť. Celý prípad prešetrujú aj kriminalisti, ktorí sú už na mieste tragédie. Príčina a ani okolnosti smrti týchto dvoch mladých ľudí nie sú zatiaľ známe.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Youtube