Ilustračná foto

V pondelok 12. marca v skorých ranných hodinách zasahovali hasiči a záchranári pri požiari rodinného domu v českých Oleskoviciach. Vo vnútri boli tri deti a štyri dospelé osoby. Po príchode hasičov stáli matka a babička detí s priateľom pred domom, deti a ich prababička boli stále dnu.

Oheň zobudil krátko pred štvrtou hodinou ráno susedov, ktorí zavolali hasičov. Tvrdia, že zvnútra počuli detský plač. Hasičom sa podarilo dostať dnu a vyniesť z domu prababičku detí. Vraj bola pri vedomí a nechcela ísť von. Do detskej izby sa ale dostať nemohli. Práve tu pravdepodobne požiar vznikol, a to od zapnutého ohrievača.

Z miestnosti, ktorú požiar zničil najviac, vytiahli tri deti vo veku 1, 4 a 9 rokov. Tie bohužiaľ, na mieste zomreli. Požiar sa podarilo uhasiť po vyše dvoch hodinách.

Podľa informácií starostu a miestnych obyvateľov šlo o sociálne slabú rodinu, ktorá sa do Oleskovic prisťahovala pred dvoma rokmi, aby vraj utiekla pred dlhmi. Dom bol práve kvôli dlhom odpojený od plynu, preto kúrili ohrievačmi. Informáciu o tom, že práve jeden z nich mohol byť príčinou požiaru, zatiaľ vyšetrovatelia nepotvrdili. Štyri dospelé osoby previezli do nemocnice.

Zdroj: blesk.cz | Foto: pixabay.com, depositphotos.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.