Zatiaľ, čo pred Vianocami sa v Prahe strieľalo a študent David Kozák zabil dvojciferný počet osôb bez toho, aby ich vôbec poznal, prvá sobota v novom roku sa stala čiernym dňom pre krajské mesto Hradec Králové.

O život totižto prišiel po útoku nožom len 14-ročný Filip, zrejme teda žiak jednej z miestnych základných škôl. Údajného páchateľa už má polícia vo svojich rukách. Malo by ísť o 32-ročného muža, ktorého identita do médií nie je prezradená.

„Toho vraha som poznala už skôr, asi tak 15 rokov,” prezradila o podozrivom pre portál Novinky.cz žena z Hradca Králové, ktorá si nepriala byť menovaná. Podľa jej slov sa jej v minulosti javil normálny, následne ho dlhé roky nevidela a špekulovala, že možno bol vo väzení.

„Muža som viackrát videla v meste, zakaždým bol so svojou matkou. V lete napríklad nosil dámske oblečenie, ale nie preto, že by bol trans, ale proste preto, že to v hlave nemá v poriadku,” povedala žena. Nielen podľa nej bol muž “feťák”. „Hovorí sa, že ten incident bol skrz cigaretu a marihuanu. Ale samozrejme som pri tom nebola, to je to, čo sa hovorí. Toho chlapca mi je strašne ľúto. Poznám z videnia jeho rodinu,” dodala žena.

Českými webmi začínajú kolovať rôzne správy a podľa iDnes.cz tento podozrivý, ktorý je vo väzbe mal šesťkrát chlapca bodnúť kvôli tomu, že mu nedal cigaretu. Či vlastne chlapec nejakú pri sebe mal, nevedno. Každopádne, aj ďalší miestni tvrdia, že išlo o “známu firmu” a niektorí tvrdia, že mohol byť aj psychicky chorý, napríklad schizofrenik.

Ak sa však nenájdu žiadne poľahčujúce okolnosti pre páchateľa, nie je vylúčené, že dostane mimoriadny – doživotný trest, v “lepšom” prípade 20-25 ročný.

Zdroj: Novinky.cz, iDnes.cz | Foto: Pixabay