Pred pár hodinami sa na verejnosť dostala šokujúca informácia o zákroku, ktorý dopadol viac než nešťastne. Pacient po prebudení z narkózy musel byť zdrvený z chyby, ktorá ho napokon stála zrak. Prípadom sa už zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou i polícia.

K operácii v bratislavskej Nemocnici Ružinov došlo ešte v októbri minulého roka, no detaily pochybenia lekárky sa dostali na verejnosť až teraz. 50-ročný onkologický pacient podstúpil zákrok, pri ktorom mu mali vyoperovať choré oko. Muž bol už v narkóze, keď mu zdravotnícky personál omylom prelepil oko, ktoré malo byť odstránené.

Lekárka s dlhoročnými skúsenosťami tak bez najmenších pochybností vykonala zákrok, v dôsledku ktorého pacient prišiel o zrak. O pár dní totiž napokon musel Slovák podstúpiť ďalšiu operáciu, kde mu tentokrát vyoperovali choré oko. Doktorka tento incident považuje za osobné zlyhanie a na vlastnú žiadosť už v nemocnici nepracuje.

Je zarážajúce, že Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dostal podnet až začiatkom mája tohto roka. Momentálne zamestnanci úradu posudzujú postup celého zariadenia, no nie chybu zdravotníckeho pracovníka. Okolnosti osudného dňa má preveriť aj polícia. Následky, ktoré bude niesť nemocnica či samotná operujúca chirurgička, zatiaľ nie sú jasné.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TV Markíza  |  Foto: FB/UNB, Pixabay