Tisícky slovenských rodín sa dostali do existenčných problémov, pričom neustále zdražovanie ich priam ničí. Od vládnych predstaviteľov počujú, že nie sú peniaze na adekvátnu pomoc a zmiernenie dôsledkov inflácie. Niet sa čo čudovať, že mnohých prekvapilo najnovšie rozhodnutie vlády, ktorá plánuje za bojovú techniku zaplatiť poriadny balík!  

Vláda pred pár hodinami schválila historicky najväčší projekt pre ozbrojené sily. Slovensko nakúpi 152 bojových obrnených vozidiel CV9035 s 35 mm kanónom vrátane nákladov na infraštruktúru zo Švédska v hodnote viac ako 1,6 miliardy eur.

Obstaranie techniky pre Ozbrojené sily SR má zaručiť väčšiu stabilitu pre slovenský obranný priemysel, a zároveň vytvoriť množstvo nových pracovných miest. Podľa slov Jaroslava Naďa sa podporí ekonomika, v dôsledku čoho sa budú rozvíjať regióny, ktoré to nutné potrebujú. Aké sú jeho konkrétne plány však nevysvetlil.

Mnohí občania nechápu, prečo je práve teraz vhodný čas na tak obrovský nákup obrnených vozidiel, keď našinci bojujú so zdražovaním. Tiež je nutné pripomenúť, že momentálne nie sme hrozbou pre Rusko. Aj na toto má minister obrany vysvetlenie. ,,…vybudujeme ťažkú mechanizovanú brigádu, zabezpečíme tiež ochranu našich vojakov priamo nasadených v boji a dôležitým faktorom je aj to, že moderné vozidlá sú kompatibilné s ďalšími systémami NATO,“ oznámil na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Jaro Naď-minister obrany SR, OĽaNO