29. júna zvolal Peter Pellegrini tlačovú besedu, kde po boku svojich kolegov predstavil názov politickej strany, ktorú si plánuje zaregistrovať na Ministerstve vnútra SR. Verejnosť na túto novinku okamžite zareagovala.

Peter Pellegrini pred pár hodinami oznámil, že jeho nová politická strana sa bude volať Hlas – Sociálna demokracia. V súvislosti s registráciou strany sa tak bude v budúcich mesiacoch uchádzať o podpisy potenciálnych voličov. „Slovenskom v takejto dobe sa musí niesť hlas nádeje, hlas silnej sociálnej politiky, hlas odbornosti a profesionality,” vyhlásil pred novinármi expremiér.

Politológovia sa zhodli na tom, že 44-ročný politik cielene stavil na podobnosť so stranou Smer, kde pôsobil 20 rokov. Má to jasne ukazovať, že plánuje prebrať voličov svojej bývalej strane. „Ide o snahu, aby dosiahli asociáciu s názvom Smer – sociálna demokracia. Teda prvotný zámer bol, aby voliči Smeru cítili akúsi kontinuitu,” vysvetlil šéf agentúry AKO Václav Hřích pre tvnoviny.sk.

Politológ Radoslav Štefančík upozorňuje, že nová strana môže osloviť bývalých voličov Smeru, ale aj sociálnych demokratov, ktorí Fica nikdy nevolili. Rodák z Banskej Bystrice tak môže získať celkom slušnú základňu podporovateľov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/ Peter Pellegrini