Rigorózna práca predsedu Národnej rady SR a SNS vyvoláva v posledných týždňoch poriadny rozruch. Andrej Danko totiž odmietol zverejniť prácu, vďaka ktorej získal titul “doktora práv”. Postupne sa však vynárajú nezrovnalosti s ďalším politikom, ktorý sa v jednom z rozhovorov priznal k podvodu.

Predseda parlamentu Andrej Danko získal titul doktora práv na Univerzite Matej Bela v Banskej Bystrici. Svojou rigoróznou prácou sa síce chválil, no neprezradil ani len jej názov. Podnietil tak svojich kolegov, aby sa zaoberali nejasnosťami okolo nadobudnutia titulu.

Média sa však začali zaujímať aj o vzdelanie ďalších politikov, pričom sa do pátrania pustili i „obyčajní“ občania. Na internete bola zverejnená nahrávka, na ktorej sa údajne nachádza hlas poslanca zo strany Smer-SD, Dušana Bublavého. Ten sa mal v rozhovore priznať, že svoju diplomovú prácu nepísal sám. ,,My sme napísali tú diplomovku s manželkou spolu, spoločne. Ona je majsterka sveta v písaní, tak by som bol k***t, keby som to písal sám,“ rozčuľoval sa politik.

Bublavý následne priznal, že má šikovnú manželku, a tak nevidí dôvod, prečo by si mal niekoho na spracovanie diplomovky najať. Taktiež upozornil, že mu ju mala iba prepísať. Usvedčujúca nahrávka sa dostala aj k samotnému poslancovi, ktorý zostal nepríjemne prekvapený. ,,Prebehol súkromný rozhovor, nevedel som, že som nahrávaný. Z mojej strany boli použité aj vulgarizmy, ale opakujem, bol to dôverný rozhovor. Bol na mňa vyvíjaný tlak od dotyčného,“ snažil sa brániť politik pre topky.sk.

Zdroj: topky.sk  |  Foto: Facebook/Môj regionálny poslanec Dušan Bublavý, YouTube  |  Video: YouTube