Hoci sa s koronavírusom musí pasovať každá krajina a výskyt bol potvrdený v metropolách aj menších mestách, existuje miesto, kam zatiaľ neprenikol. Za všetkým je jediné opatrenie starostu.

Medzi krajiny najviac zasiahnuté koronavírusom patrí bezpochyby Amerika, kým v Európe sužuje Taliansko, Francúzsko či Španielsko. No práve v Španielsku, kde doposiaľ podľahlo ochoreniu Covid-19 vyše 21-tisíc obetí, sa podarilo objaviť mestečko, kde nie je ani jeden nakazený človek.

Reč je o meste Zahara de la Sierra, ktoré obýva 1 400 obyvateľov a ktoré sa vírusu úspešne vyhýba. Za všetkým má byť jednoduché opatrenie starostu, ktorý začal konať už 14. marca. Santaigo Galvan mesto úplne odrezal od sveta, aby ochránil ľudí, z ktorých je štvrtina staršia ako 65 rokov a 30 rezidentov býva v sociálnom zariadení. Mesto tak môžu navštíviť a opustiť len vozidlá so zásabovaním, pričom vstupy do mesta stráži polícia.

Každé vozidlo je tak pri príchode aj odchode dezinfikované postrekom. Muži v ochranných odevoch rovnako pravidelne každý pondelok a štvrtok postrekujú uličky mesta, aby zachovali bezpečnosť. Ľudia sa tak cítia v bezpečí a nákupy pre susedov zabezpečuje pár osôb. V okolí Zahary sa pritom nachádzajú mestečká, v ktorých sa už nakazili desiatky ľudí.

Zabezpečili sme obyvateľom pokoj. Vedia, že žiadny cudzie auto k nám nevstúpi,” dodal pre DailyMail spokojný starosta. Aby ale izolovaní obyvatelia v karanténe neupadali na duchu, Galvan necháva uličkami jazdiť dve autá vybavené hudbou a svetelnými efektami, na ktoré sa môžu pozerať deti z balkónov.  

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: Twitter