70. ročník udeľovania prestížnych cien EMMY bol plný prekvapení. Okrem nádherných rób, ktorými sa pýšili najkrajšie ženy svetového šoubiznisu, sa o poriadnu dávku vzrušenia postaral najmä americký producent a režisér Glenn Weiss (75).

Nenápadný chlapík, ktorý si uplynulú noc prevzal ocenenie za najlepšiu réžiu varietného špeciálu, sa na odovzdávaní cien postaral o poriadne prekvapenie. Po krátkej ďakovnej reči sa totiž prihovoril svojej priateľke, americkej atlétke Jan Svendsen, ktorú pred zrakmi miliónov divákov požiadal o ruku.

„Jan, si svetlo môjho života a moja mama mala pravdu, keď mi povedala, aby som to svetlo nikdy nenechal odísť. Čuduješ sa, prečo ťa nechcem nazývať mojou priateľkou? Pretože ťa chcem oslovovať manželka,“ povedal priamo medzi najúspešnejšími celebritami planéty. Nielen budúca pani Weissová, ale aj diváci pri televíznych obrazovkách či priamo v sále neskrývali dojatie, ktoré bolo umocnené pompéznosťou celého večera.

Aj keď šokovaná Jan okamžite odpovedala “áno”, prísediaci ju vyzvali, aby podišla k svojmu partnerovi na pódium: „Toto je prsteň, ktorý môj otec nastokol na prst mojej mame pred 67 rokmi. Pre mojich bratov a sestry – nešlohol som ho! Otec vie, že ho mám, okej? Jan, chcem ti dať tento prsteň, ktorý nosila moja mama, pred všetkými týmito ľuďmi a tiež pred mojou mamou a tvojimi rodičmi, ktorí sa na nás zhora pozerajú. Vezmeš si ma?“ opýtal sa už na kolenách. Gratulujeme!

 

Zdroj: insideedition.com