Mnohí zdravotnú strarostlivosť na Slovensku kirtizujú, niektoré zdravotnícke zariadenia vrátane nemocníc nie sú práve najmodernejšie a niektorí ľudia nie sú často spokojní ani so samotným personálom.

Tak ako každý rok, aj tentokrát inštitút INEKO zverejnil rebríček najlepších nemocníc. Viete, ktoré sú to? Poďme sa na to pozrieť, a to vo dvoch kategóriach.

Najlepšie nemocnice na Slovensku

Kategória Štátne univerzitné a fakultné nemocnice (veľké nemocnice)

Najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2023 v tejto kategórii získala po roku opäť Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN. Tá v hodnotení vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačných skúseností lekárov, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti získala najviac bodov.

Druhé miesto obhájila Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, tretia skončila Univerzitná nemocnica Martin. Ako informuje portál Aktuality.sk, ružomberská nemocnica neskončila počas doterajších deviatich ročníkov hodnotenia horšie ako tretia, martinská bola len dvakrát mimo prvej trojky a banskobystrická v nej chýbala dokonca len raz. O žiadne prekvapenia sa teda nejednalo.

Katagória Všeobecné nemocnice (malé a stredne veľké nemocnice)

Túto kategóriu ovládla nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s., čo znamená, že už triumfuje päť rokov v rade. Druhá skončila tradične vysoko umiestnená Ľubovnianska nemocnica, n.o. Tá prvé štyri ročníky vyhrala, odvtedy je vždy druhá. Do TOP 3 sa vrátila po trojročnej odmlke štátna akciovka Nemocnica Poprad, a.s.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: Pixabay