Ohavný prípad otriasol celým Francúzskom. Anesteziológ (47) mal otráviť desiatky nevinných pacientov, z ktorých deväť napokon zomrelo. Lekára polícia vyšetrovala už v roku 2017, no napokon obvinenia stiahli. 

Francúzskom otriasol prípad ohavného lekára, ktorý by mohol stáť za úmrtím deviatich nevinných pacientov. Anesteziológ Frédéric Péchier (47) je políciou obvinený z otravy 17 ľudí na dvoch súkromných klinikách v meste Besancon len tento týždeň. Vypočúvali ho však až kvôli 66 prípadom zástavy srdca u pacientov, kde bola veľmi nízka pravdepodobnosť zlyhania. Lekár mal podávať pacientom vo veku od 4 do 80 rokov smrteľné dávky chloridu sodného počas operácii, čím vyvolal srdcové zlyhanie.

Prvýkrát polícia lekára obvinila už v roku 2017, kedy ho podozrievali z otravy siedmich ľudí, no pre nedostatok dôkazov obvinenia stiahli. Personálu v nemocnici začal byť pri úmrtiach podozrivý práve tento lekár aj kvôli jeho bleskovej diagnóze smrti otravou.

Ak sa podľa denníka TheIndependent podarí preukázať, že za ohavnými činmi je práve anesteziológ, hrozí mu doživotie v base. Jeho právny zástupca Le Borgne ale upozorňuje na prezumpciu neviny: “Je tu možnosť, že doktor Péchier bol pôvodca týchto otráv, ale táto hypotéza nie je nič iné, iba hypotéza a dlhé dvojročné vyšetrovanie nič nepreukázalo… takže v tomto prípade musí byť zdôraznená prezumpcia neviny,” uviedol. Péchiera dokonca krátko na to prepustili na kauciu.

Zdroj: independent.co.uk │ Foto: Twitter, Pexels, Pixabay