Je to iba pár hodín, čo Ústredný krízový štáb vydal nové opatrenia, ktoré sú omnoho prísnejšie, než na aké sme boli v poslednom období zvyknutí. Posedenie v reštaurácií či hromadné podujatia dostali okamžitú stopku. Dalo sa čakať, že Slováci okamžite zareagujú na výrazný zásah do ich životov s cieľom ukončiť druhú vlnu koronavírusu.

S nesúhlasom s prísnymi opatreniami momentálne nebojujú iba v koalícií, ale Igor Matovič podlieha kritike v očiach širokej verejnosti. Pre mnohých Slovákov to znamená, že sa dostanú do existenčných problémov, pričom sa ešte nevyhrabali z prvej vlny ochorenia COVID-19.

Na sociálnej sieti pandemickej komisii nič nedarovali a veľmi rýchlo upozornili na chyby pri zavedení nových pravidiel. Viacerí sa totiž vyjadrili, že je absolútne zbytočné všetko zatvárať, keď sú otvorené hranice. Nákaza sa tak môže šíriť neustále prostredníctvom ľudí, ktorí pravidelne cestujú do zahraničia.

Jedno z opatrení však našincov priam rozzúrilo, pričom ide o vyhradené hodiny v potravinách a drogériách pre seniorov nad 65 rokov. Táto skupina Slovákov bude môcť nakupovať od 9.00 hod do 11.00 hod. ,,Toto je tak iritujúce… už v prvej vlne sa ukázalo, že dôchodcovia si chodia nakupovať kedy chcú a klebetia tam s kamoškami, keď sa nemôžu stretávať. Nespočítam ľudí, ktorých to vytočilo do vývrtky,“ takto znie jeden z mnohých komentárov.

Komentáre Slovákov

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: HiTky.sk  |  Foto: FB/HiTky.sk, Televízne noviny TV Markíza, Igor Matovic, Pixabay