Tankovanie nepatrí k obľúbeným činnostiam, veď je to tá chvíľa, kedy “prídeme o peniaze”. Každopádne, je nevyhnutným pre každého motoristu. Pre tých, ktorí zvykli dopĺňať pohonné hmoty v sieti Benzinol, možno čoskoro budú musieť tento zvyk zmeniť.

Benzinol má mať problémy so zásobovaním palív, čo má v pláne využiť OMV a odkúpiť až 27 pobočiek v západnej či strednej časti našej republiky.

Portál Aktuality uvádza, že sa to týka 27 pobočiek v lokalitách Strážske, Prešov, Levoča, Námestovo, Tvrdošín, Trstená, Dlhá nad Oravou, Dolný Kubín, Ivachnová, Ružomberok, Krásno nad Kysucou, Žilina, Turčianske Teplice, Banská Bystrica, Kremnica, Nitrianske Rudno, Drietoma, Trenčín, Topoľčany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčianske Bohuslavice, Kľačany, Skalica, Modra, Lúčny Dvor, Bratislava a Šahy.

„PMÚ dňa 14. decembra 2023 začal správne konanie vo veci posúdenia koncentrácie, ktorá spočíva v získaní priamej výlučnej kontroly podnikateľa OMV Slovensko nad aktívami predstavujúcimi 27 čerpacích staníc značky Benzinol, ktoré v súčasnosti prevádzkuje spoločnosť Benzinol Slovakia s jej pridruženými spoločnosťami. Obe strany koncentrácie pôsobia na trhu maloobchodného predaja benzínu a nafty,“ oznámil štátny úrad.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: Google Maps