Čoskoro to bude rok, čo sa naše každodenné životy zmenili na nepoznanie, nehovoriac o tom, že druhá vlná koronavírusu sa celkovo vymyká spod kontroly. Najnovšie sa ku kritickej situácií vyjadril čoraz obľúbenejší YouTuber Ondrej z Trenčína.

Ondrej v úvode videa upozornil ľudí, že nie je zástancom Igora Matoviča, keďže ho nemá rád a nevolil ho, a dokonca mal osobný konflikt s jedným z členov koaličnej strany OĽaNO. Aj on však čoraz viac vníma názory Slovákov, ktorí chcú otvoriť obchody či reštaurácie. Protipandemické opatrenia tak považujú za najväčších nepriateľov.

V krajine je momentálne vyhlásený núdzový stav, zákaz vychádzania i Covid-automat, no čísla nakazených a obetí neustále narastajú. Akoby to vyzeralo, ak by sme žili bez obmedzení, je desivá predstava. Trenčan je presvedčený, že dôvodom kritickej situácie v krajine je predovšetkým ľahkovážne správanie sa ľudí, ktorého svedkom je každý deň.

Podľa jeho slov našinci vôbec nedodržiavajú zásadu R-O-R (rúško-odstup-ruky). ,,Je problém v nás, že my na to se**eme… Že my si nevieme uvedomiť, že čím budeme nezodpovednejší, tak tým dlhšie to bude trvať! My sa tu sťažujeme, že nemôžeme ísť do reštaurácie, že nemôžme hento, že nemôžeme tamto, ale my, tí istí ľudia, robíme všetko preto, aby to trvalo čo najdlhšie. To ma najviac se*e,“ povedal s hnevom známy YouTuber.

Upozornil, že v mnohých prípadoch sa na sociálnej sieti objavujú názory ľudí s nenávistnými komentármi, no chýba konštruktívna kritika. Ako príklad uviedol zástupcu šéfredaktorky denníka SME Tomáša Prokopčáka, ktorý vo svojom príspevku nešetril nahnevanými slovami na adresu súčasnej vlády bez kritiky či návrhov na zlepšenie stavu. ,,Teda, napíš v tom článku aspoň 5 bodov, čo by si zmenil ty sám a všetci, vy múdri, v tých komentároch, čo tu budete písať, napíšte aspoň 5 bodov, čo by ste spravili inak, aby tí ľudia v tých nemocniciach dnes toľko nezomierali,“ vyzval Slovákov.

Celé vyjadrenie Ondreja z Trenčína

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: YT/Ondrej z Trenčína  |  Foto: YT/Ondrej z Trenčína, FB/Denník N