Slovenský reprezentačný obranca Dávid Hancko má za sebou takmer dve veľmi dobré a úspešné sezóny vo Feyenoorde, s ktorým za túto dobu stihol vyhrať holandskú ligu i pohár. Zahral si aj Ligu majstrov UEFA.

Už minulé leto sa hovorilo o tom, že by mohol zamieriť do niektorého z veľkoklubov, pričom jeho veľkou výhodou je nielen flexibilita (schopnosť hrať na ľavom okraji i v srdci defenzívy), ale aj to, že je ľavák. Tých je menej a preto bývajú často cennejší.

Napokon však namiesto prestupu predĺžil kontrakt, no údajne mu šéf klubu dal slovo, že ak sa mu naskytne možnosť ísť niekam do TOP klubu a bude to seriózna ponuka aj po finančnej stránke, nebude mu brániť v odchode. A to aj napriek tomu, že by ho najradšej mal v klube ešte dlhé roky.

O Hancka je záujem: PRVÁ údajná ponuka sklamaním!

Každopádne, v médiach sa často skloňuje prestup do SSC Neapol, za ktorý hrá Stanislav Lobotka a v minulosti v ňom úspešne pôsobil Marek Hamšík, no i ďalšie alternatívy.

Aktuálne je azda najreálnešie zopakovanie dejín a po tom, ako pred 16 rokmi zamieril na Anfield road, teda do Liverpoolu FC Martin Škrtel, teraz by to mohol byť práve Hancko, teda ďalší náš elitný obranca.

Extra dôvodom, prečo by mohol naozaj odísť do popredného anglického klubu je skutočnosť, že od leta ho povedie práve súčasný tréner Feyenoordu, ktorý je s niekdajším hráčom Žiliny či Sparty Praha nadovšetko spokojný a zároveň sa očakáva v Liverpoole určitá obmena kádra.

Zdroj | Foto: X/Anfield Sector, Footballtransfernews