Operátori tiesňovej linky sa dlhé mesiace boria s problémom, z ktorého sú už zúfalí. Vrásky na čele im robí jeden z občanov, ktorý je mimoriadne neodbytný. Na celej situácii je najhorší fakt, že jeho telefonáty blokujú linku pre ľudí, ktorí skutočne pomoc potrebujú.

Operátori linky tiesňového volania 155 sú počas služby pripravení na telefonáty ľudí, ktorým často ide o život. O to viac ich unavuje jeden muž, s ktorým si už nevedia dať rady. Bohuslav totiž za 12-hodinovú službu zavolá 60 až 70-krát! ,,No čo je, ty kok**, chcem ťa zabiť. Dobrý večer, to vážne? Pál do pi**, vystrieľam celú tvoju rodinu. Ty úbožiak, na koho to skúšaš? Takéto hovädá musím živiť. Akú maš školu, ty chudák,“ takto znie takmer každý jeho hovor.

Starší Slovák za posledný rok zavolal na tiesňovú linku viac ako 3-tisíc krát. Rekord bol v decembri, keď číslo 155 vytočil neuveriteľných 1 020-krát. Ak je pod vplyvom alkoholu, terčom jeho útokov sa stávajú predovšetkým rodiny operátorov. Všetkým sa vyhráža zabitím a nevynechá ani množstvo vulgarizmov. ,,Zastrelím celú tvoju rodinu. Pozabíjam všetkých,“ kričí do telefónu.

Zamestnanci Operačného strediska sú zúfalí, keďže zo zákona ho nemôžu zablokovať a zároveň zdvihnúť musia pri každom volaní. Taktiež blokuje linku ľuďom, ktorí urgentne potrebujú pomoc. Podľa všetkého však ide o priestupok a Bohuslavovi hrozí iba pokuta. V krajnom prípade by sa dalo uvažovať o trestnom čine poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, no k radikálnym krokom voči volajúcemu stále nedošlo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk | Foto: FB/OS ZZS SR, TV JOJ, Pixabay