V nedeľu zasiahla Slovensko správa o tragédii, ktorá sa odohrala v Bratislave na zastávke MHD Zochova. O život prišlo päť mladých ľudí, pričom posledná obeť skonala až v nemocnici. Opitý šofér, ktorý obrovské nešťastie spôsobil, je športový funkcionár Dušan Dědeček.

Generálny sekretár deaflympijského výboru mal v osudný deň jazdiť pod vplyvom alkoholu a do davu ľudí nabúral v rýchlosti 100 kilometrov za hodinu. K jeho predošlému správaniu a výkonu práce sa vyjadrili aj blízki spolupracovníci. V nemocnici skončil pod vplyvom alkoholu a s vážnymi zraneniami aj jeho syn Lukáš, ktorý bol v tom čas vo vozidle.

Ako informuje portál TVnoviny, prokurátor v utorok podal návrh na väzbu z dôvodu, aby obvinený Dědeček nepokračoval v trestnej činnosti. Ten mal za 11 rokov totiž spáchať spolu 16 dopravných priestupkov, vrátane prekročenia rýchlosti a ďalších. Na verejnosť sa tiež dostala informácia, že obvinený mal piť alkohol v osudný deň už doma, odšoférovať do práce, kde popíjal ďalej a následne spôsobiť nehodu.

Aktuálne mu hrozí za mrežami 20 – 25 rokov alebo doživotie. Ako dodal portál Zregiónu, Dědeček mal po vykonaní hrozného skutku na výsluchu vyjadriť ľútosť. Napriek tomu, že bol pôvodne na políciu a záchranárov agresívny, po čiastočnom vytriezvení prosil policajtov o zbraň: “Dookola prosil, aby ho zabili alebo že sa zabije on sám,” vyzradil zdroj z okolia vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bratislava.zoznam.sk, tvnoviny.sk │ Foto: deaflympic.sk, Televízia JOJ