V pondelok (8. augusta) došlo k vážnej dopravnej nehode v Košickom kraji. Je stále zarážajúce, že ľudia si bez problémov sadnú za volant, alebo dokonca na motorku, i keď sú pod vplyvom alkoholu. Tentokrát na to doplatilo maloleté dieťa.

39-ročná vodička išla z obce Harichovce, pričom pri odbočovaní vľavo na križovatke s Hviezdoslavovou ulicou prešla cez dva protismerné pruhy. Zároveň nedala prednosť motocyklistovi s postranným vozíkom, ktorý prechádzal po hlavnej ceste. Slovenka ešte stihla naraziť do osobného vozidla značky Škoda.

Motocyklista mal však v postrannom vozíku maloleté dieťa, ktoré utrpelo vážne zranenia a okamžite bolo prevezené do nemocnice. Na mieste nehody boli prítomní aj policajti, ktorí všetkým zainteresovaným vodičom dali fúkať, čo je bežná súčasť pri dopravnej kolízii.

Ukázalo sa, že 49-ročný motocyklista mal pozitívnu dychovú skúšku s výsledkom 0,56 mg/l. Bol pod vplyvom alkoholu, no aj tak si sadol na motorku a ešte k tomu aj s dieťaťom. Dopravná nehoda je momentálne predmetom vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR-Košický kraj