Roky každému len pribúdajú. Svoje o tom vie aj ďalší člen zlatého goteborského tímu, ktorému dnes pribudol na životné konto štvrtý krížik. Pozrime sa pri tejto príležitosti na jeho dlhú a stále aktívnu kariéru.

Kežmarský rodák začínal svoju kariéru doma, do juniorského hokeja vstúpil ako sedemnásťročný mladík v Poprade. Na Slovensku sa však dlho neohrial, veď mal len devätnásť rokov, keď odišiel do zámoria, kde najprv strávil dva úspešné roky v juniorskej lige QMJHL. Jeho kariéra aj naďalej pokračovala za morom, najprv v AHL, následne od roku 1998 už v slávnej NHL. Tu strávil päť rokov.

Od roku 2003 sa pohybuje na európskych klziskách. Zahral si českú, švédsku, švajčiarsku či ruskú ligu. Medzitým párkrát vypomohol na začiatkoch sezón Popradu, raz aj rodnému Kežmarku. Klubov vystriedal dosť, momentálne už dve sezóny hrá opäť doma, v Poprade. Celkovo odohral viac než 200 zápasov v NHL aj vo Švédsku, stovku prekročil na Slovensku, vo Švajčiarsku i Rusku.

Za Slovensko odohral 63 zápasov, zúčastnil sa troch olympijských hier a šiestich majstrovstiev sveta. Z nich má jednu zlatú a jednu striebornú medailu. V roku 2009 bol kapitánom reprezentácie na MS.

Zdroj: eliteprospect.com | Foto: YouTube