Stravné lístky sa v posledných mesiacoch stali kameňom úrazu na politickej pôde. Mnohí poslanci mali totiž rôzne scenáre ako využiť výhodu pre väčšinu zamestnancov. Zdá sa, že po dlhých diskusiách napokon vláda predsa len dospela k riešeniu.

Vláda SR sa rozhodla pozmeniť systém poskytovania gastrolístkov pre zamestnancov, pričom sa hovorilo aj o úplnom zrušení stravných lístkov. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová navrhovala, aby sa využívali iba pri platení v reštaurácií, pričom v supermarketoch by boli zakázané.

Zdá sa, že konečne došlo v koalícií k zhode, keďže stravné lístky majú byť pre zamestnancov dobrovoľné. Túto informáciu potvrdil minister hospodárstva Richard Sulík v rádiu Expres v relácií Braňa Závodského. Po novom sa tak zamestnanci môžu rozhodnúť, či si vyberú hotovosť alebo gastrolístky v elektronickej podobe, čiže prevodom danej sumy na účet.

Existuje aj možnosť dovozu teplého jedla do firmy. ,,Tak je to dohodnuté na vláde, a tak sme to schválili pri prvom podnikateľskom kolečku,“ uviedol predseda strany SaS, pričom upozornil, že teraz je na rade minister práce Milan Krajniak. ,,Zaviazal sa, že to legislatívne pripraví a dúfajme, že to bude platiť od nového roka,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: expres.sk  |  Foto: FB/NR SR, markiza.sk