Je viac ako zrejmé, že Juraja k dvojnásobnej vražde na Zámockej ulici v Bratislave motivovala nenávisť. Verejne vyjadril svoj odpor k Židom, Moslimom i LGBTI+ komunite. Rodina mladého vraha po tragédii nechcela s nikým komunikovať, no situácia sa zmenila a otec mŕtveho strelca vyjadril svoje názory o nedávnom nešťastí.

Streľba pred podnikom Tepláreň bola pred pár dňami prekvalifikovaná na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku. Mnohých prekvapilo, keď sa na verejnosť dostala informácia, že vrah bol synom Juraja Krajčíka, ktorý v roku 2020 kandidoval za stranu Štefana Harabina. S médiami nechcel komunikovať, no napokon prijal ponuku na rozhovor v rádiu Kompas.

Politika vyspovedal samotný šéf hnutia ĽSNS Marián Kotleba. Krajčík v úvode vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí a upozornil, že vie, ako sa cítia, keďže aj on prišiel o milovaného syna. Počas celej konverzácie obhajoval svoje zosnulé dieťa a niekoľkokrát zdôraznil, že aj on bol obeťou. ,,Neverím tomu, že to urobil. Myslím si, že bol zneužitá obeť,“ vyhlásil, pričom sa domnieva, že ho niekto zmanipuloval.

Podľa jeho slov s manželkou vychovávali obe deti s najlepším svedomím a vedomím. Juraj nikdy nemal byť konfliktný, nebral drogy, nepil alkohol a nemal záujem ani o nočný život. 19-ročný mladík obľuboval hranie videohier a tréningy karate. V bývalej škole bol šikanovaný, v dôsledku čoho prestúpil na inú školu, kde sa mala situácia zlepšiť, a dokonca si našiel priateľov.

Obaja muži sa dotkli aj témy listu na rozlúčku, kde vrah spomenul neznámu ženu. Jeho otec prezradil, že vie, o koho ide. Má tak byť zrejmé, že ho nepriťahovalo rovnaké pohlavie. Krátko po vražde sa totiž špekulovalo, či za streľbou nebola žiarlivosť alebo závisť smerovaná na členov LGBTI+ komunity. Krajčík napokon spochybnil samovraždu jeho syna, i keď zanechal odkaz a priznal sa k streľbe pred podnikom Tepláreň.

Dôvodom má byť fotka bezvládneho tela, ktoré vraj bolo v neprirodzenej polohe. ,,Prvý pocit som mal, že ho proste popravili,“ myslí si 56-ročný muž. Rozhovorom medzi Kotlebom a otcom strelca sa najnovšie zaoberá polícia, keďže padlo niekoľko závažných obvinení z úst oboch pánov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Rádio Kompas  |  Foto: YT/Rádio Kompas, Twitter/NTMA0315