Ako sa zdá, arogacia mladých vodičov nemá medze a kým si za volantom na vyššiu rýchlosť netrúfnu ani skúsení vodiči, 22-ročný Patrik z Čadce si s bezpečnosťou ťažkú hlavu rozhodne nerobí.

Trenčianski diaľniční policajti boli svedkami neuváženej jazdy 22-ročného Patrika z Čadce, ktorý sa po diaľnici valil závratnou rýchlosťou 215 km/hodinu. Nezodpovedného vodiča na BMW 5 namerali medzi Ilavou a Belušou v smere jazdy na Žilinu. Polícia šoféra okamžite zastavila, pričom bol vyzvaný k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu.

Dôvod, prečo Patrik jazdil po slovenských cestách o 85 km/h rýchlejšie, ako je v danom úseku povolené, uviedol, že sa ponáhľa domov. Zo zákona bola arogantnému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského preukazu 3,5 roka, udelená 800 eurová, a teda najvyššia možná bloková pokuta.

“Diaľniční policajti budú v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej. Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,” dodala Elena Antalová.

Zdroj: Polícia SR