Mať akné v puberte je takmer bežné, napriek tomu sa však mladí ľudia s tvárou posiatou vyrážkami stretávajú s posmeškami a často sa stávajú i obeťou psychickej šikany. Niektorí sa ale nezdravej pleti nevedia zbaviť ani v dospelosti a, bohužiaľ, ani tých posmeškov.

Em Ford je mladá blogerka, ktorá natáča make-upové tutoriály a radí ostatným dámam, ako sa nalíčiť. Prednedávnom však zverejnila svoje fotky bez make-upu, čo sa jej zdalo voči svojim fanúšičkam fér. Mladá žena však zrejme ani len netušila, aká vlna kritika padne na jej nedokonalú pleť. Ľudia sú totiž zvyknutí na to, že internet je zaplnený tip-top fotkami, ktoré pred tým, než ich svet uvidí, prejdú rôznymi úpravami.

Pod nenalíčenou tvárou si našla vyše 100-tisíc komentárov v zmysle, aká je odporná, škaredá alebo či sa vôbec umýva. Tieto slová s jej dušou zrejme poriadne zabičovali, ale čo je na tom najsmutnejšie? Keď Em uverejnila fotku, na ktorej bola krásne nalíčená, zrazu začali pribúdať komentáre, aká je krásna a mala by sa venovať modelingu. Stále sa však našli aj takí, ktorí si neodpustili poznámky typu, že jej už nič nepomôže alebo že to musí byť strašné, prebudiť sa ráno vedľa nej, keď je bez make-upu.

Všetko si môžete pozrieť v dojímavom videu, ktoré Em Ford natočila. Je dôkazom toho, aká je dnešná spoločnosť povrchná, pričom rešpektuje a obdivuje len „dokonale“ vyzerajúcich ľudí.

Em s make-upom

Em bez make-upu

Zdroj: YouTube | Foto: Instagram/EmFord