Prípad malej Rebecy otriasol celý Slovenskom, no najmä jej mamou Zuzanou (37), ktorá podala na trnavskú nemocnicu sťažnosť. Prezradila tiež otrasné detaily z pobytu na detskom oddelení.

Mamička priviezla svoju len 13-mesačnú Rebecu do trnavskej nemocnice po dýchacích problémoch, kde ju najskôr inhalovali, no keď sa jej stav zhoršoval, pichli jej injekciu s kortikoidmi. Do vyšetrovne jej však prístup zakázali so slovami, že bude lepšie, ak ostane vonku, keďže deti sú v sprievode rodičov citlivejšie. Silné vzlykanie dcérky však Zuzanu prinútilo konať a po zaklopaní aj napriek sestričkinmu zákazu vošla do miestnosti, kde sa jej naskytol otrasný pohľad.

Jej dcérka ležala spotená a mokrá a po chvíli si všimla to najhoršie, Rebeca bola priviazaná tak, že jej zviazali ručičku s nožičkou. Sestrička sa jej vraj po zdesenej otázke, čo to má znamenať, zasmiala do tváre: “Museli sme ju spacifikovať, lebo sme ju nezvládli,” prezrádza pozadie Zuzana. Na druhý deň si všimla na nožičkách dcéry modriny v podobe ľudských prstov. “Ja ani nechcem veriť tomu, že by ju udreli, a ani nechcem nikoho obviňovať, dokonca si nechcem radšej ani predstaviť, čo tam s ňou robili,” lamentuje pre Nový Čas nešťastná mamička. Po náleze sa vydala za primárom, ktorý uviedol, že modrina môže byť od stola, a tak sa rozhodla podať na nemocnicu sťažnosť. Tou sa momentálne zaoberá samotná trnavská nemocnica ako aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ako prípad dopadne, sa ukáže až po prešetrení, no podľa detského pediatra Klička je vždy lepšie, ak je pri podobných zákrokoch matka pri dieťati a priviazanie sa používa len v ťažkých prípadoch. Foto modrín malej Rebecy si pozriete >>> TU <<<.

Zdroj: cas.sk | Foto: depositphotos.com