Marika Gombitová, legenda domácej hudobnej scény, má na svojom konte desiatky ikonických hitov, ktoré prežili doslova celé generácie. Jedným z nich je aj autorská skladba V období dažďa, ktorá vznikla v roku 1987 a bola súčasťou albumu Ateliér duše.

64-ročná speváčka je dodnes považovaná za kráľovnú slovenskej hudobnej scény, pričom je držiteľkou množstva významných ocenení. Tentokrát umelkyňa prikývla na spoluprácu so známym DJ-om Robertom Burianom, ktorý vydal remix skladby V období dažďa s pôvodnou vokálnou časťou. Vydavateľstvo OPUS sa totiž kontinuálne venuje reedíciám známych albumov a skladieb zo svojho katalógu. V edičnom pláne na rok 2021 je aj vinylový dvojalbum autorských piesní Mariky Gombitovej, ktorý vyjde na jeseň. A práve pri jeho príprave vznikol nápad vytvoriť remix.

„Na stretnutí s Marikou, na ktorom sme sa rozprávali o dramaturgii jej autorského 2LP, vznikla myšlienka pokúsiť sa o niečo podobné, ako dnes sledujeme v prípade známych hitov z minulosti. Využiť pôvodný spev doplnený novým a súčasnosti zodpovedajúcim inštrumentálnym podkladom. Marike sa tento nápad zapáčil, a keďže som mal veľmi dobrú skúsenosť z minulosti, navrhol som, aby sme oslovili Roberta Buriana. Marika súhlasila,“ hovorí hudobný dramaturg Juraj Čurný.

Ako uviedol samotný producent Robert Burian, práca na skladbe Mariky Gombitovej je pre neho obrovskou poctou, no nadšením nešetrí ani samotná speváčka. „Veľmi sa teším remixu mojej pesničky V období dažďa, ktorý sa fantasticky podaril Robovi Burianovi. Verím, že vás v týchto ťažkých časoch poteší,“ povedala Marika Gombitová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Milan Krupčík