Polícia Slovenskej republiky pred pár hodinami zasahovala v Banskobystrickom kraji, kde došlo k fatálnej dopravnej nehode. Za volant si tu malo sadnúť len 16-ročné dievča bez vodičského oprávnenia, ktoré spôsobilo po výraznom užití alkoholu nešťastie.

V Banskobystrickom kraji došlo v skorých ranných hodinách medzi obcami Hiadeľ a Ľučatín k dopravnej nehode. Tú spôsobila na ceste III/2427 iba 16-ročná vodička pod vplyvom alkoholu, keď rýchlosť jazdy neprispôbila nielen svojim schopnostiam, ale ani poveternostným podmienkam. Mladá tínedžerka v zákrute prešla do protismeru, následne vyšla mimo cesty a narazila do štrkového násypu železničnej trate, pričom poškodila koľajnice.

Vozidlo sa potom prevrátilo cez strechu a ostalo stáť na ľavom boku, kde ľahko zranenému dievčaťu pomohli záchranári. Na základe vykonanej dychovej skúšky bolo preukázané, že vodička požila pred cestou alkohol, pričom nafúkala až 1,90 promile. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a prečin poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia SR – Banskobystrický kraj