Pred nami sú veľkonočné sviatky, ktoré symbolizujú aj napríklad príchod jari, ktorú na našom území mnohí tak veľmi očakávame. Podľa meteorológov tuhé mrazy nadobro odišli a postupne sa u nás začína otepľovať. Padli už aj prvé vyhliadky počasia počas tohtoročných veľkonočných sviatkov.

Podľa portálu imeteo.sk nie je ešte stále nič stopercentne isté, no vyhliadky poukazujú na nadpriemerne teplé počasie. “Počasie na Veľkú noc ešte nie je možné jednoznačne predpovedať, no dlhodobé ensemblové predpovede už naznačujú istý trend. Podľa všetkého nás v závere mesiaca čaká výraznejšie oteplenie,” uvádza imeteo.sk.

Mohutná tlaková výš by sa mala vytvoriť nad oblasťou Čierneho mora a zároveň by sa nad západom Európy mala udržiavať oblasť nižšieho tlaku vzduchu. Práve medzi týmito tlakovými útvarmi k nám bude v silnom južnom prúdení prúdiť teplý vzduch.

“Teploty by mali byť nadpriemerné a zrážok minimum. Teplota v hladine 850 hPa by sa mala pohybovať na úrovni až okolo +10°C, čo znamená, že v nížinách na juhozápade či juhovýchode Slovenska môže teplota dosiahnuť až +20°C,” dodalo imeteo.sk na záver.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Zdroj/Foto: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com