Na športe je krásne aj to, že nikdy nie je vopred rozhodnuté. Ak teda nie je nejaké stretnutie zmanipulované. A ľudia často s menšími a slabšími sympatizujú, no utorok 2. apríl priniesol hneď dva “pády” do reality.

Mnohí ste možno postrehli, že po dlhých rokoch sa do semifinále slovenského pohára (Slvnaft cupu) dostal treťoligista, konkrétne Lipany. Tie na svojej ceste vyradili trebárs aj Niké ligistu zo Skalice.

V semifinále narazili na Ružomberok, no odveta na pôde ligového celku bude v podstate bezpredmetná. Už doma totižto Lipany prehrali jasne 0:5, čomu výrazne napomohla už 6. minúta a nej červená karta pre brankara Lipian Petra Bartoša.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Cicoň (@tomikesz)

Ďalší sen sa rozblinul v Nemecku, kde sa rovnako tak do semifinále pohára dostal treťoligista, konkrétne Saarbrucken. Ten vyradil senzačne už aj Bayern Mníchov a ďalších dvoch Bundesligistov. V semifinále mal pritom tento klub jedinečnú šancu uspieť, no nestal sa tak.

Jeho súperom bol Kaiserslautern, celok z druhej polovice druholigovej tabuľky. Dalo sa tak povedať, že postupové šance boli vyrovnané. Avšak v druhom dejstve strelili hostia dva góly a zvíťazili 2:0.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 1. FC Saarbrücken (@ersterfcs)

Zdroj: Flashscore | Foto: IG/ersterfcs