Slovensko síce vo veľkokluboch veľa futbalistov nemá, no vo Feyenoorde, ktorý minulý rok vyhral holandskú Eredivisie, hrajú hneď dvaja. Tento tradičný klub, ktorý je známou značkou celé desaťročia po celej Európe, Slováci v nedeľu popoludní spasili.

Proti Utrechtu bol Feyennord v roli veľkého favorita, no víťazstvo sa ľahko nerodilo. Už v 2. minúte inkasoval a po polhodine hry bolo 0:2. Hostia však nečakaný výsledok neudržali, na čom mali podiel i dvaja Slováci.

Dávid Hancko strelil v 71. minúte nádherný víťazný gól na 3:2, mladík Leo Sauer v 85. minúte pečatil na konečných 4:2, hoci na trávniku sa objavil až v 80. minúte.

Feyenoord si tak uvepvil 2. priečku znamenajúcu účasť v Lige majstrov, ba dokonca znížil manko na suverénny PSV Eindhovej na sedem bodov.