50-ročná rodáčka z Košíc je známou postavou z televíznych obrazoviek, avšak nedávno si prešla doslova peklom. Ako inak nazvať verdikt lekárov, ktorí vám oznámia, že máte rakovinu?

Každopádne, Aneta Parišková sa s ňou statočne pobila a dokonca o tejto chorobe povedala zaujímavé slová.

„Ono možno prínosom tej rakoviny – lebo aj rakovina je svojím spôsobom Boží dar – pre mnohých je výkričník, že by mali zmeniť životný štýl. Musím povedať, že aj ja som niektoré veci vo svojom živote zmenila. Snažím sa viac vyhýbať stresu. A viac, hlbšie a naplno si užívať život,“ vyjadrila sa pre Topky.sk.

„Zlé jazyky sa vtedy pýtali, prečo sa trepem do práce, keď som chorá. To je vlastne to nepochopenie,“ povedala na margo toho, keď sa mnohí čudovali a dokonca aj nemiestne reagovali na jej rozhodnutie. „Vždy ma to tak nabudilo a potešilo“, hovorí moderátorka s tým, že sa snažila cítiť normálne a mať pocit, že žije normálnym životom. Práve v práci s kolegami sa tak často cítila.

Následky choroby cíti každý a rovnako je to aj v prípade Anety: „Zvýšená únava, ale chodím na pravidelné kontroly a snažím sa počúvať svoje telo, toľko sa nestresovať a nerobiť všetko na 120 percent ako som bola zvyknutá.

Zdroj: Topky | Foto: IG/aneta_pariskova_official