Aj vy sa už tešíte na vytúžené dovolenky? Ak dávate prednosť pobytu pri mori, tak robíte skutočne veľmi dobre. Podľa vedcov je totiž práve more prospešné pre naše zdravie.

[sociallocker]Uvádza sa to v jednej štúdii, podľa ktorej more blahodárne pôsobí na našu mozgovú sústavu. V nej vznikajú rôzne chemické reakcie, ktoré produkujú endorfíny, teda hormóny šťastia. Nemusíte ale však ihneď utekať niekde k moru. Podľa vedcov je vynikajúci aj relax pri jazere či niekde pri rieke.

1. Modrá farba upokojuje

Tiež patríte medzi obrovskú skupinu ľudí, ktorí obľubujú túto farbu? Nie je to žiadna náhoda. Modrá totiž patrí medzi najprospešnejšie farby, čo sa relaxu týka a tak i pohľad na modrú hladinu mora je taký posilňujúci.

2. Pobrežie

Podľa štúdie úplne stačí, keď sa na morské pobrežie budete iba pozerať. Dokonca vám na to stačia len nejaké pekné obrázky, ktoré vo vás tieto príjemné pocity a emocionálnu stabilitu vyvolajú.

3. Voda omladzuje unavenú myseľ

Význam dovoleniek pri mori má svoje veľké opodstatnenie. Po náročnom pracovnom roku, nás dokáže práve takýto druh relaxu „nakopnúť“ do ďalších dní.

plaz

4. More a čerstvý vzduch

Vynikajúca kombinácia, ktorá nášmu telu dodá poriadnu dávku šťastia a predovšetkým zregeneruje našu myseľ a telo. Ak sa vám k moru nedá odbehnúť, zájdite si aspoň niekde do prírody, ďaleko od rušného, uponáhľaného mesta.

5. Voda, prirodzená súčasť človeka

Naše telo je zložené zo 75 % vody. Bez nej by bola naša existencia nemožná a práve z tohto dôvodu máme k vode taký pozitívny vzťah.

Zdroj: dilei.it | Foto: pixabay.com[/sociallocker]