Patrik Švajda polovicu svojho života strávil v televízii Markíza. Od roku 2000 sedí v moderátorskom kresle Televíznych novín, pričom pravidelne víta divákov pri obrazovkách. O to viac bolo čudné, keď spred kamery zrazu zmizol. Po viac ako dvoch mesiacoch prezradil, čo bolo za jeho práceneschopnosťou!

Markizácky moderátor viac ako dva mesiace, konkrétne 73 dní, nevítal divákov pri vysielaní Televíznych novín po boku svojej manželky Zlatice Puškárovej. Za dlhou odmlkou boli napokon vážne zdravotné problémy, v dôsledku čoho skončil na operačnom stole.

Švajda musel na konci júla absolvovať operáciu krčnej chrbtice. ,,Mal som pred desiatimi rokmi operáciu, to som mal úraz, a teraz bolo nutné vymeniť ďalšie dve platničky a spraviť náhradné, titanové, takže teraz budem ako “robokop“,“ povedal rodák z Nových Zámkov pre cas.sk. Po náročnom zákroku ho čakalo 6 týždňov rehabilitácie, no kontrolné vyšetrenia sú momentálne v poriadku.

Päťdesiatnik sa tak vracia do spravodajstva v plnej sile, pričom sa do práce veľmi tešil. Patrik je však vášnivým športovcom a k pohybovým aktivitám vedie aj svojich synov. Aj keď si na seba bude musieť dávať väčší pozor, určite sa nemieni vzdať obľúbených koníčkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: TV Markíza