Kým v minulosti sprevádzali jún príjemné letné teploty, v aktuálnom roku sa ešte pred príchodom prázdnin Slováci varia vo vlastnej šťave. Počasie sa stáva doslova neznesiteľným a ľudí bičujú teplá, za akými kedysi dovolenkári chodievali k moru.

Slováci by sa mali mať v aktuálnych dňoch na pozore! Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy tretieho stupňa na štvrtok a piatok, pričom najviac ohrozené majú byť okresy na juhu a východe krajiny.

Kým pre dnešný deň platí s výnimkou Vysokých Tatier maximálne druhý stupeň s dosahovanými teplotami vo výške 35 – 37 stupňov Celzia medzi 14:00 a 18:00 hod., v štvrtok a piatok nás potrápi ešte kritickejšie počasie!

V okresoch Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota, Trebišov, Michalovce a Sobrance má teplota dosahovať až 38 stupňov Celzia medzi 14:00 až 17:00, kým pre rovnaké okresy platí výstraha tretieho stupňa aj na piatok (1. júla). Počas nasledujúcich dní sa v kritických časoch vyvarujte pobytu na slnku, a taktiež dodržiavajte pitný režim.

Streda (29. júna)

Štvrtok (30. júna)

Piatok (1.júla)

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: SHMU