Prísne opatrenia, ktoré sú v súvislosti s Veľkonočnými sviatkami v platnosti od 8. apríla, spôsobili na cestách poriadne zápchy. Niektorí vodiči čakali pár minút, iní viac ako hodinu. K dopravnej situácií sa nakoniec vyjadril aj premiér Igor Matovič, no je slová sa nepáčili jeho predchodcovi Petrovi Pellegrinimu.

Opatrenia, podľa ktorých môžu Slováci vyjsť z domu len kvôli práci, nákupu či venčení psa, spravili na cestách poriadny chaos. Policajti sú totiž nútení vykonávať kontroly, čím vznikajú dlhé kolóny. Ľudia sa už od rána na sociálnej sieti sťažujú, že doprava v celej krajine kolabuje.

Na nespokojnosť Slovákov napokon zareagoval aj premiér Igor Matovič. ,,Kontroly mali byť námatkové. Zrána sa to niektorým hliadkam vymklo trochu z rúk. Napriek tomu, nehaňme ich za to… Malo by to byť už v poriadku. Dík,“ zanechal odkaz na sociálnej sieti.

Tieto slová sa však veľmi ťažko čítali bývalému predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu. Nepovažoval za správne hádzať vinu dopravných kolón na policajtov a vojakov. ,,Keď sa mu situácia vymkla z rúk a skolabovala doprava v celej krajine, pokojne to hodil na našich vojakov a policajtov. Oni pritom len napĺňajú jeho príkaz. A ešte aj na svojom FB z nich urobil doslova aktivistov, ktorí nepochopili, čo od nich chcel,“ zareagoval podpredseda strany Smer-SD.

Pellegrini tak môže iba sledovať, ako sa situácia na našom území vyvíja, pričom konanie Matoviča považuje za čistú deštrukciu štátu. ,,Nielen vo vzťahu k ľuďom, ale aj k tým, ktorí pracujú pre štát. Jeho schopnosť schovávať sa za ľudí je neospravedlniteľná,“ dodal.

K celej záležitosti sa ešte raz vyjadril na tlačovej konferencií aj súčasný premiér, kde uviedol, že dal jasné inštrukcie zastavovať autá náhodne. Zo strany policajného prezidenta Lučanského však padlo rozhodnutie, aby muži zákona zastavovali každého, čo premiér považuje za bláznovstvo. ,,Ospravedlňujem sa policajtom, keďže som pôvodne dostal informáciu, že kontrolovať všetkých bola nadpráca jednotlivcov z ich radov. Nie, robili len to, čo im vedenie prikázalo,“ vyhlásil premiér.

Vyjadrenie Igora Matoviča

Reakcia Petra Pellegriniho

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini  |  Foto: Facebook/Peter Pellegrini, Igor Matovič