Peter Pellegrini prijal spolu s Jánom Budajom pozvanie do nedeľnej politickej relácie Na telo s Michalom Kovačičom. Líder strany Hlas – SD sa okrem iného vyjadril aj k Ficovej nedávnej spornej návšteve Jordánska bez očkovania a dodržania karantény. 

Peter Pellegrini prijal pozvanie do nedeľnej relácie Na telo. Okrem iných tém, ktoré zodpovedal, sa moderátor Michal Kovačič dostal aj k chúlostivej téme dovolenky Lengvarského do Ománu či Fica do Jordánska. Predseda Smeru má byť pritom nezaočkovaný a na nahrávke z chaty sa chválil, že z Grécka mal po nákaze Covidom pricestovať domov so sfalšovaným preukazom.

Za jeho prístup ho skritizoval známy politológ a rovnako sa o jeho dodržanie opatrení zaujímala aj redaktorka Markízy, ktorú prirovnal k husi. Fico napokon svoje nerešpektovanie nariadení obhajoval tým, že je vlastníkom diplomatického pasu, na ktorý sa vo vyhláške vzťahuje výnimka.

V stanovisku však pripomínajú, že aj na držiteľov diplomatických pasov sa vzťahuje povinnosť registrácie do ehranice. K svojmu bývalému šéfovi sa vyjadril aj Pellegrini: “Robert Fico dnes nenesie zodpovednosť za chod štátu. On si môže cestovať kade chce,” zastal sa Fica. Jedným dychom však Pellegrini upozornil, že on strávil sviatky na Králikoch, aby nikoho neohrozoval. Pripomenul tiež, že v minulosti počas pracovných ciest v zahraničí diplomatický pas nevyužil a vždy sa zaregistroval do ehranice a dodržal karanténu. “Čo robia ostatní, to si musia vyhodnotiť sami,” dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: Televízia Markíza, FB/Robert Fico