Vzťahy medzi Petrom Pellegrinim a Robertom Ficom sa zdali byť od založenia strany Hlas na bode mrazu. Obidvaja expremiéri sa na svoje adresy vyjadrovali mierne rozpačito až negatívne. Ako sa však ich vzájomný postoj zmení po parlamentných voľbách, je ťažké predpokladať.

Pellegrini sa po založení strany Hlas vyjadroval na adresu Smeru jasne so slovami, že mu už Ficova politika nie je hodnotovo ani pracovne blízka. Ešte ostrejší slovník používal šéf Smeru, ktorý označoval Pellegriniho za falošného a jeho straníkov častoval názvami ako slniečkári. V najnovšom rozhovore pre PLUS 7 DNÍ v relácii Karty na stôl s Norom Dolinským však výrazne zmenil rétoriku.

Pre Slovensko nie je lepšia alternatíva než spojenie Smeru s Pellegriniho Hlasom… Spolu môžeme spraviť taký výsledok, že do vlády nebudeme potrebovať tretieho partnera,“ uviedol expremiér. Krátko na to prijal pozvanie do rovnakej relácie Karty na stôl aj Pellegrini, ktorý však podľa najnovšieho vyjadrenia taký optimistický v spolupráci so svojím bývalým šéfom nie je. „S Robertom Ficom som sa mentálne aj ľudsky rozišiel… Účasť vo vláde, v ktorej by sedel aj on, si neviem predstaviť,“ podotkol.

On ani nemal inú možnosť prezentovať súčasnú situáciu,“ odvetil šéf Hlasu. Zdôraznil, že ak sa Hlas rozhodne pre spoluprácu s inou politickou stranou, Smer zostane v izolácii, keďže s ním nikto nebude chcieť vládnuť. Na záver si dovolil poznamenať aj to, kto z nich dvoch je momentálne v situačnej výhode: „Smer potrebuje Hlas viac, ako potrebuje Hlas Smer,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/Peter Pellegrini, DenníkN, FB/Zomri, TV JOJ