Podľa meteorológov budú najbližšie dva dni na našom území skutočne veľmi teplé. Teplý vzduch k nám bude totižto prúdiť práve od juhu, ktorého prílev bude vrcholiť pred blížiacim sa frontálnym systémom.

Podľa portálu imeteo.sk, sa práve ten zvlní už v stredu 27. decembra nad oblasťou Moravy a počasie ovplyvní až vo štvrtok 28. decembra.

“Postupne by sa mal frontálny systém vydať k juhovýchodu rýchlejším smerom, a tak počítajte s tým, že vo štvrtok sa už na celom našom území rozprší. V polohách nad 1100 m n.m. sa rozsneží. V noci na piatok bude hranica ďalej klesať a to až na 500 m n.m., pričom počas piatka hranica sneženia poklesne na 300 m n.m,” informovalo imeteo.sk.

Snehových vločiek by sa tak malo dočkať predovšetkým severné a východné Slovensko, no výraznejšiu nádielku však očakávať zatiaľ netreba.

Trvalo začne snežiť v Tatrách

Ako píše portál imeteo.sk, výdatná snehová nádielka čaká počas najbližších hodín práve naše hory. Prvé zrážky by mali doraziť už v stredu 27. decembra v popoludňajších hodinách a prejsť by mali do trvalejšieho charakteru.

Výdatné sneženie sa očakáva ako v Nízkych, tak o vo Vysokých Tatrách. “Vo štvrtok by malo pripadnúť najviac snehu. Za deň môže napadnúť až 30 cm snehu. Do piatka sa celková výška nového snehu v oblasti vysokých a Nízkych Tatier očakáva od 20 do 50 cm,” uviedlo imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com