Mnohí hudobníci sa tešia na letné mesiace, počas ktorých sa organizujú festivaly, hudobné akcie či koncerty. Znova tak môžu potešiť svojich fanúšikov po dlhom období kultúrneho ticha, ktoré bolo spôsobené pandémiou koronavírusu. To však neznamená, že slovenskí umelci kývnu na každú ponuku, ktorú dostanú.

V Starej Bystrici sa počas 15. a 16. júla uskutočnia oslavy zvrchovanosti Slovenska. Prítomní hostia si tak môžu vypočuť diskusiu medzi poslancami Ľubošom Blahom a Györgym Gyimesim. Na pódiu následne vystúpia politológovia Eduard Chmelár a Roman Michelko. V neposlednom rade je špeciálnym hosťom bývalý český prezident Václav Klaus.

O menách účinkujúcich a fakte, že pôjde hlavne o politickú udalosť, však nebola informovaná kapela Peter Bič Project, ktorá prisľúbila svoju účasť. Hudobníci sa až zo zverejneného plagátu dozvedeli o charaktere podujatia. Skupina pochádzajúca z Košíc sa rozhodla, že nechce byť súčasťou politických bojov či analýz.

Obľúbená kapela napokon oznámila fanúšikom smutnú správu. ,,Hráme s láskou pre našich fanúšikov, nie pre politikov, a tak to aj zostane. Z tohto dôvodu teda kapela Peter Bič Project 16.7. na podujatí v Starej Bystrici NEVYSTÚPI! Ďakujeme za pochopenie a veríme, že sa s Vami uvidíme na iných koncertoch,“ uviedli na sociálnej sieti.

Rovnaké stanovisko zaujalo aj ľudové umelecké teleso SĽUK, ktoré na podujatí taktiež nevystúpi. „Z medializovaných vystúpení, ako aj z webovej stránky obce Stará Bystrica, sme sa dnes dozvedeli, že obec porušila čl. 3 bod 6 Zmluvy o umeleckom vystúpení, v ktorom je požiadavka, aby nedošlo v priebehu realizácie predmetu zmluvy k spájaniu názvu SĽUK ani jeho loga so žiadnou spoločnosťou, politickou stranou alebo organizáciou,“ uvádza na sociálnej sieti s tým, že predmetné spájanie je hrubým porušením uvedeného článku zmluvy, pričom o charaktere podujatia neboli informovaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Peter Bič Project