Koronavírus číha nielen na každom rohu, ale aj na plážach slnečného ostrova Gran Canaria. Svetovo známy športovec a jeden z najväčších cyklistických talentov histórie Peter Sagan, zostal uväznený na Kanárskych ostrovoch aj so svojím bratom a kolegom z prostého dôvodu: Covid 19!

Peter Sagan sa prihovoril svojim fanúšikom s priam šokujúcou správou. Svetovo uznávaný športovec, úspešný reprezentant Slovenska, člen tímu UCI WorldTeam Bora–Hansgrohe, sa aj napriek vrcholovej kondícií nakazil vírusom Covid-19: “Už zopár týždňov môj brat Juraj, náš spoluhráč Erik Baska a ja, trénujeme na Gran Canarii. 29. januára sme mali urobený PCR test v miestom laboratóriu, aby sme mohli letieť naspäť domov. Nanešťastie, výsledky neboli také, ako sme dúfali a všetci traja sme boli pozitívne testovaní na Covid-19.”

Peter sa však na sociánej sieti vyjadruje o priebehu ochorenia priaznivo a zatiaľ nič nenasvedčuje komplikáciám. V karanténe tak všetci traja športovci musia zotrvať najbližšie dni bez možnosti tréningu. Sagan vyjadril aj vďaku na adresu tímu, manažéra Ralpha Denka a voči zdravotníckemu oddeleniu, ktoré sa o nich stará. “Aj keď sme tisíce kilometrov od nich v izolácií, vždy sme sa cítili, ako keby sme boli priamo vedľa nich,” dodáva slovenská reprezentačná špička.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: IG/petosagan