Slovenka v rakúsku doslova excelovala! 23-ročná zjazdová lyžiarka z Liptovského Mikuláša vyhrala v rakúskom Flachau večerný slalom, v ktorom zdolala aj aktuálnu favoritku, Američanku Mikaelu Shiffrinovu.

Ukázala svoju silu! Petra Vlhová, ktorá aktuálne hviezdi na Svetovom pohári v rakúskom Flachau, porazila uplynulý utorok favorizku Mikaelu Shiffrinovu o 15 stonín. “V prvom rade ani neviem, čo mám povedať. Konečne som previedla skvelé druhé kolo bez chyby. Keď som prešla cieľom a videla, že som prvá pred skvelými slovenskými fanúšikmi, bol to nádherný pocit. Je to môj najkrajší deň. Pred druhým kolom som sa rozprávala s trénerom, ktorý mi povedal, aby som to pustila a zdolala Mikaelu. Dnešok je nádherný. Chcem sa poďakovať fanúšikov, svojmu trénerovi za skvelé prácu a aj svojmu tímu,” povedala Petra Vlhová.

Športovkyňa zo Slovenska bola v prvom kole na tretej priečke, pričom v druhom kole sa po krátkej chvíli dostala na vrchol poradia. Nadšenie z excelentného výkonu neskrýval ani Petrin otec, ktorý označil jazdu dcéry za grandióznu.

Víťazná jazda Petry Vlhovej

Slalom žien (1+2 kolo)

6. Christina Geigerová (Nem.) +2,68

5. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,91

4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,65

3. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,17

2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,15 s

1. Petra Vlhová (SR) 1:52,85 min

Aktuálne celkové poradie vo svetovom pohári

6. Frida Hansdotterová (Švéd.) 381

5. Michele Gissinová (Švaj.) 388

4. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 418

3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 564

2. Petra Vlhová (SR) 848

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1294 bodov

Foto: Instagram/PetraVlhova | Video: Twitter