Po depresívnom a upršanom jesennom počasí sa oteplí: Oblačno však bude aj naďalej!

Dátum:

Zrejme niet Slováka, ktorý by sa po depresívnom a upršanom jesennom počasí netešil na oteplenie. I keď v uplynulých dňoch nebolo celkom jasné, či k nám počas tohto roka vôbec dorazí, aktuálne predpovede meteorológov znejú celkom pozitívne! Oblačnosti sa však zrejme nevyhneme!

Oteplenie by na naše územie malo s vysokou pravdepodobnosťou doraziť v závere mesiaca september. Tlaková výš by mala v oblasti východnej Európy mohutnieť už v úvode nastávajúceho týždňa.

„Výbežok vyššieho tlaku vzduchu bude siahať až ďaleko nad Stredozemné more a po jej zadnej strane k nám bude od juhu prúdiť teplejší vzduch. Takýto charakter počasia sa tu zdrží a tlaková výš by mala podľa najnovších modelov vydržať nad východom Európy až do prvých októbrových dní. Napriek vplyvu tlakovej výše vonku nebude jasno. Oblačnosť sa v našich končinách bude udržiavať aj počas ďalších dní, bude jej však výrazne menej. Nasledujúci týždeň tak bude prevažne bez zrážok, no slnečných lúčov až tak veľa nebude,“ uviedlo imeteo.sk.

Ako však ďalej uviedlo imeteo.sk, rátať treba aj s rannými hmlami. Tvoriť sa budú v prípade bezoblačnej noci a bude sa i výrazne ochladzovať. Lokálne môže teplota vzduchu klesnúť na úroveň rosného bodu a vytvorí sa hmla.

Zdroj/Foto: imeteo.sk, Facebook meteoinfo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pexels.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...