Zrejme niet Slováka, ktorý by sa po depresívnom a upršanom jesennom počasí netešil na oteplenie. I keď v uplynulých dňoch nebolo celkom jasné, či k nám počas tohto roka vôbec dorazí, aktuálne predpovede meteorológov znejú celkom pozitívne! Oblačnosti sa však zrejme nevyhneme!

Oteplenie by na naše územie malo s vysokou pravdepodobnosťou doraziť v závere mesiaca september. Tlaková výš by mala v oblasti východnej Európy mohutnieť už v úvode nastávajúceho týždňa.

“Výbežok vyššieho tlaku vzduchu bude siahať až ďaleko nad Stredozemné more a po jej zadnej strane k nám bude od juhu prúdiť teplejší vzduch. Takýto charakter počasia sa tu zdrží a tlaková výš by mala podľa najnovších modelov vydržať nad východom Európy až do prvých októbrových dní. Napriek vplyvu tlakovej výše vonku nebude jasno. Oblačnosť sa v našich končinách bude udržiavať aj počas ďalších dní, bude jej však výrazne menej. Nasledujúci týždeň tak bude prevažne bez zrážok, no slnečných lúčov až tak veľa nebude,” uviedlo imeteo.sk.

Ako však ďalej uviedlo imeteo.sk, rátať treba aj s rannými hmlami. Tvoriť sa budú v prípade bezoblačnej noci a bude sa i výrazne ochladzovať. Lokálne môže teplota vzduchu klesnúť na úroveň rosného bodu a vytvorí sa hmla.

Zdroj/Foto: imeteo.sk, Facebook meteoinfo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pexels.com