V nedeľu zavládol na Slovensku i v Česku veľký smútok. Spôsobila ho smutná správa o smrti speváčky Barbary Haščákovej, ktorá zomrela vo veku 43 rokov. Podľa slov admina jedného z jej instagramových profilov je však príčina iná, ako uvádzajú médiá.

Mnohí si meno Barbara Haščáková spájajú so svojím detstvom či tínedžerskými časmi, ktoré sprevádzali hity od dua MC Erik a Barbara. Informácia o tom, že speváčka už nie je medzi nami, tak zasiahla srdcia tisícok ľudí.

Ako uviedol Barbarin brat Andrej Haščák, hviezda 90. rokov zomrela ešte 22. novembra v nemocnici Memorial Hospital v meste Sarasota, kde žila. Lekári podľa jeho slov označili za príčinu smrti náhlu cievnu mozgovú príhodu.

Na sociálnych sieťach nájdete hneď niekoľko profilov venovaných Barbare, pričom na jednom z nich sa v nedeľu popoludní objavil zarážajúci príspevok. Naznačuje, že brunetka cítila, že sa blíži jej koniec. ,,Barbara mi prenechala jej page 15.11. s tým, že keď tu nebude, mám ju ďalej spravovať tak, ako keby to ona robila naďalej, dala mi prístup aj na Instagrame profil vedela, že odchádza, takže budem na jej počesť a pamiatku vzdelávať príspevky jej hudby a profesionálne fotky, aby bola vždy tu s nami .. S pozdravom adnim..,” znejú slová neznámeho fanúšika.

,,To ona ešte týždeň trpela s vedomím, že umiera? Keď 15.11. ti prenechala stránku a 22.11. zomrela. Preboha 😢 Ja že to mala aspoň rýchle, že dostala mŕtvicu a bolo po nej,” reagoval v komentári ďalší fanúšik, načo dostal šokujúcu odpoveď.

,,Ona nie týždeň, ale mesiace trpela a na Facebook v jej fans uzavretej skupine je aj napísané aj zdieľané správy, prečo a čo sa stalo.. No určite nie to, čo médiá píšu,” napísal admin, ktorý bol očividne s Barbarou pred jej smrťou v kontakte.

haščáková

Zdroj/Foto: Instagram/barbarahascakova_, Američania slovenského pôvodu / Americans of Slovak origin