Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa. Vo veku 82 rokov poslednýkrát vydýchla česká herecká legenda Jozef Abrhám. Herec odišiel na večný odpočinok len 11 mesiacov po smrti svojej milovanej manželky Libuše Šafránkovej. 

Jozef Abrhám patril k legendám českého herectva, pričom počas svojej kariéry stvárnil množstvo postáv, ktoré sa zapísali do povedomia divákov a fanúšikov. Herec zahviezdil v seriáli Nemocnica na kraji mesta, v komédii Vrchní, prchni! alebo Marečku, podejte mi pero!. Spolu s manželkou Libušou Šafránkovou patrili k obľúbenej dvojici, ktorá sa skvele dopĺňala nielen v súkromí, ale aj na filmovom plátne.

Smrť herca 11 mesiacov po odchode jeho manželky zarmútila známe tváre z prostredia šoubiznisu, no aj politiky. Posledné odkazy mu tak poslal i český minister práce a sociálnych vecí Marian Jurečka: “Vďaka, majstre, za všetky úsmevy, za smiech, radosť, zamyslenie a pohladenie. To všetko som z jeho herectva dostával a bolo obohatením v mojom živote,” uviedol na Twitteri. Pridal sa aj minister kultúry Martin Baxa: “Spomínam na jeho herecké umenie, množstvo ikonických rolí, jeho veľkú noblesu, šarm a nadhľad.

Posledné zbohom posiela legende do neba aj naša ministerka Veronika Remišová: “Opustila nás legenda československého filmu, herec Josef Abrhám. Vo svojich filmoch priniesol viacerým generáciám veľa radosti a umeleckých zážitkov. Veď kto nepozná komédie ako “Vrchní, prchni!” alebo “Marečku, podejte mi pero!”?… Budete nám tu chýbať, majstre!” odkázala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  FB/Veronika Remišová, Twitter │ Foto:  YT/CNN Prima NEWS, Česká televize