Pre mnohých ľudí sa stala samota počas vianočných sviatkov krutou realitou. Bolesť či smútok tak cítia tí, ktorí nežijú so svojimi milovanými alebo prišli o blízkeho. Stačí však iba málo a človeku je možné vyčariť úsmev na tvári.

George Dowling prišiel v roku 2013 o milovanú manželku, ktorá dlhé roky bojovala s Alzheimerovou chorobou. Žena, s ktorou strávil 70 rokov, poslednýkrát vydýchla v prvý decembrový deň. Spoločne s dcérou sa preto rozhodli vianočný stromček vyhodiť a v tento rok Vianoce jednoducho zrušili.

Každý rok však vo chvíli, keď odbil 1. december, sympatický deduško zostal smutný a apatický. Jeho dcéra Suzan preto dostala nápad a poprosila ľudí na sociálnej sieti, či by jej otcovi neposlali vianočnú pohľadnicu, ktorá by mu zlepšila náladu.

O pár dní neskôr dostal George desiatky listov, pričom boli poslané z celej Ameriky, Kanady, Austrálie, Ázie, či dokonca z Európy. Počas vianočných sviatkov dostal viac ako 10-tisíc pohľadníc a napokon sa z milého gesta ľudí stala tradícia. Každoročne prídu 95-ročnému mužovi tisícky listov, ktoré mu spríjemňujú december. Mesiac, ktorý mu kedysi spôsoboval obrovskú bolesť a depresiu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: washingtonpost.com | Foto: FB/Suzan Brito