Do hereckého neba postupne odchádzajú naše veľké legendy, ktoré strávili na doskách celé desaťročia. Po Maríne Kráľovičovej a Soni Valentovej odišla na večný odpočinok vo veku 88 rokov ďalšia známa herečka a bývalá riaditeľka Divadla Andreja Bagara v Nitre. 

V hereckej obci zavládol opäť smútok. Po dvoch ikonických herečkách nás opustila vo veku 88 rokov aj Hilda Augustovičová z Divadla Andreja Bagara v Nitre. Smutnú správu potvrdilo na sociálnej sieti samotné divadlo: „S veľkým zármutkom sme prijali správu, že 18. decembra 2022 nás navždy opustila prvá umelecká šéfka a prvá riaditeľka divadla v Československu, pani herečka Hilda Augustovičová.“

Hilda Augustovičová sa stala členkou Dedinského divadla v Bratislave už ako 16-ročná. V tom čase začínala s velikánmi ako Ivan Mistrík či Viera Strnisková. Herectvo napokon vyštudovala na VŠMU po tom, ako ju k tomu motivoval jej prvý manžel Stanislav Vrbka. V treťom ročníku bola obsadená do televíznej inscenácie Modrá ruža, kým vo štvrtom ročníku si zahrala vo filme Kapitán Dabač.

Od roku 1959 začala pôsobiť v Krajovom divadle Nitra, kde sa objavila v hrách ako Vec Makropulos, Skúška ohňom, Návšteva starej dámy, Fidlikant na streche, Macbeth, Statky – zmätky či Divotvorný hrniec. V rokoch 1974 až 1982 bola umeleckou šéfkou DAB, kým v rokoch 1982 až 1990 jeho riaditeľkou, pričom počas pôsobenia objavila režisérsky talent Jozefa Bednárika. Herečku milovali i jej kolegovia a po smutnej správe zareagovala so smútkom aj Eva Pavlíková či Bibiana Ondrejková.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Unsplash