Pred pár dňami sa uskutočnil významný galavečer, pri ktorom sa odovzdávali ceny Český lev. Išlo v poradí o 25. ročník slávnostného predávania cien vo Dvořákovej sieni. Udalosť nakoniec patrila filmu Baba z ľadu, kde si hlavnú postavu zahrala jedna z našich slovenských herečiek.

Aj napriek tomu, že udalosť bola venovaná predovšetkým pre českých umelcov, moderátorkou sa opäť stala Adela Vinczeová. Viacerí zo susedných Čiech kritizovali výber osoby, ktorá bude hostí sprevádzať večerom. Predovšetkým české herečky boli presvedčené, že vo svojej krajine majú dostatok talentovaných moderátorov, ktorí by plnohodnotne zastali túto úlohu.

No je viac ako pravdepodobné, že kolegovia zrejme neboli nadšení, keď sa hviezdou večera stal film Baba z ľadu, ktorý si odniesol šesť ocenení, pričom jedno z nich patrilo herečke Zuzana Kronerovej, ktorá získala sošku Českého leva v kategórií Najlepší ženský výkon v hlavnej úlohe.

Šťastná herečka sa však v ďakovnej reči nezabudla vyjadriť aj k súčasnej politickej situácií na Slovensku. ,,Nedopusťte, aby sa tu vyškierala arogancia moci,“ podotkla na záver. Na červenom koberci však očarila svojou róbou aj Táňa Pauhofová, ktorá mala na sebe odznak s hashtagom #allforjan. Herečke Anke Šiškovej, ktorá bola nominovaná za najlepší herecký výkon robila spoločnosť jej dcéra Tereza Nvotová, ktorá sa dostala do nominácie vďaka jej filmu Špina.

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: Instagram